خدمات ثبت سفارش

ثبت سفارش

ثبت سفارش یک وسیله کنترلی و ابزار اطلاعاتی دولت می باشد، در حقیقت از دید تاجران ثبت سفارش حق واردات کالا و اجازه پرداخت به فروشنده می باشد، در بسیاری از موارد که واردات کالایی ممنوع می شود تا چندین ماه بعد می بینیم که واردات آن کالا ادامه داشته و ترخیص کالا به صورت گمرکی و قانونی ادامه می یابد از این محل ناشی می شود.

همانطور که پیشتر ذکر شد در حقیقت ثبت سفارش برای ترخیص کار مجوز واردات است و موافقت با ورود کالا و صدور مجوز ترخیص کالا محسوب می گردد. ثبت سفارش دارای اعتبار محدود شش ماه می باشد و حد اکثر در موارد اعتبار اسنادی تا یک بار قابل تمدید خواهد بود.


ثبت سفارش

ثبت سفارش نوین مبتنی بر اظهار متقاضی خواهد بود و کنترل های کارشناسی در آن به هشدار های مبتنی بر وب تبدیل شده است. ثبت سفارش در فرآیند واردات مرحله ی پس از کسب مجوز های تلقی شده و پیش از پرداخت چه از طریق بانک و چه از طریق صرافی به حساب می آید.

در فرآیند ثبت سفارش باید به نکاتی از قبیل ارائه صحیح منشاء پول واردات که خود می تواند از طریق شیوه های متداول بانکی باشد و یا از طریق انتقال ارز به وسیله متقاضی به حساب می آید که صرافی ها را شامل می شود. قابل توجه است که اگر منشاء دارای در خارج از کشور معرفی شود در آینده می تواند برای تاجران عواقب پیچیده مالیاتی به همراه داشته باشد.

برخی از خدمات واحد ثبت سفارش:

  1. مشاوره رایگان
  2. اخذ مجوز ثبت سفارش بازرگانی اقلام به صورت یک روزه
  3. دریافت مجوزهای وارداتی از سازمان غدا و دارو، سازمان انرژی اتمی، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت دفاع، سازمان قرنطینه گیاهی و حفظ نباتات،تجهیزات پزشکی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان…
  4. اخذ شناسه فروشنده از فیدا در سایت ثبت سفارش
  5. دریافت توکن
  6. انجام کلیه امور مربوط به اظهارحمل
  7. کلیه خدمات مربوط به امر بازرگانی

همچنین بخوانید:
 
این مطلب را به اشتراک بگذارید