اخبار گمرک و اقتصاد اقدامات گمرک برای تسهیل صادرات از نگاه یک صادرکننده

اقدامات گمرک برای تسهیل صادرات از نگاه یک صادرکننده

0 0
اقدامات گمرک برای تسهیل صادرات از نگاه یک صادرکننده رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرآورده‌های شیرین بیان ایران با اشاره به اقدامات گمرک در جهت تسهیل صادرات گفت: گمرک ایران برای تسهیل صادرات با همه شرکت‌ها همکاری دارد و مشکلاتی که قبلاً وجود داشت بعد از مطرح شدن با مسئولان گمرکی حل شده و اکنون معضلی در این زمینه وجود ندارد. 
عبدالرسول ترکمانی در گفت و گو با نشریه گمرک افزود: در گذشته علاوه بر صادرات، بخش واردات نیز با چالش‌هایی همراه بود که بعضا طولانی شدن هر کدام از این مسیرها هزینه‌های زیادی را به صادرکننده تحمیل می‌کرد، اما اکنون گمرک برای واردات مواد اولیه کالاهای صادراتی کمترین زمان را در نظر می‌گیرد و بسیاری از موانع صادرات رفع شده است. 

ترکمانی تأکید کرد:  اگر اقدامات و تسهیلات گمرک در بخش صادرات که ارزآوری زیادی دارد، نبود قطعاً اکنون دلار قیمت بالاتری داشت و ارز آنقدر در کشور کمیاب می‌شد که دسترسی به آن سخت بود.
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرآورده‌های شیرین بیان ایران گفت: در گذشته کارهای ثبت سفارش و اظهارنامه‌های گمرکی به صورت دستی انجام می‌شد. در آن زمان مشکلاتی مانند طولانی شدن روند انجام کار و همچنین اشتباهات انسانی دخیل بود که با الکترونیکی شدن گمرک این مشکلات و موانع از سر راه صادرات و واردات مواد اولیه برداشته شده است. 
این فعال اقتصادی تاکید کرد: مدت زمان پاسخگویی به اظهارنامه‌های گمرکی صادرکنندگان چند روز طول می‌کشید که این زمان اکنون به نیم ساعت کاهش یافته است. این در حالی است که حجم صادرات ما نسبت به گذشته افزایش یافته اما زمان کمتری برای کارهای گمرکی آن صرف می‌شود. 
وی اضافه کرد: برخی مشکلات دیگر هم وجود دارد که  به گمرک مربوط نمی‌شود اما روند صادرات را با معضل مواجه می‌کند.
این مطلب را به اشتراک بگذارید
ارسال دیدگاه
5 + 5 =
Loader
دیدگاه ها (0)
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.