اخبار گمرک و اقتصاد قدردانی دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بومی سازی سامانه جامع گمرکی

قدردانی دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بومی سازی سامانه جامع گمرکی

0 0
قدردانی دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بومی سازی سامانه جامع گمرکی

عضو فراکسیون گمرک مجلس گفت:سامانه جامع الکترونیکی جدید گمرک به دست جوانان پرشور و انقلابی کشور استقرار یافته و توسط گمرک جمهوری اسلامی با همکاری دانشگاه تهران بومی سازی شده است.

سیدحسن حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه سامانۀ جامع الکترونیکی جدید گمرک به دست جوانان پرشور و انقلابی کشور استقرار یافته از بومی سازی آن توسط عزیزان گمرک جمهوری اسلامی با همکاری دانشگاه تهران قدردانی کرد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس گفت: از طرف کمیسیون اقتصادی مجلس از این سامانه بازدید داشته ایم و از 4 سال قبل نیز در جریان استقرار این سامانه توسط دوستان گمرک بوده ایم و اینک با جرأت و جسارتی که از خود نشان دادید افتخار اجرایی شدن آن نصیب گمرک شده و این سامانه به چندین دستگاه دیگر نیز مرتبط شده است.

عضو هیئت رئیسۀ فراکسیون گمرک مجلس شورای اسلامی افزود: جای 2 سؤال بزرگ وجود دارد که با توجه به اینکه یکی از موانع صادرات و اقتصادِ صادرات محور، در بحث تعدد قوانین گمرکی بوده و همین مسائلی که دراین جلسه مطرح شد که 45 قانون گمرکی وجود دارد، 12 رویه در گمرک ما بوده در عین حالی که در دنیا تنها 3 رویه وجود دارد، 33 نوع عوارض وضع شده، 22 سازمان درگیر مجوزات گمرکی هستند و موارد بسیار دیگر، چرا در اصلاح قانون نسبت به مواردی که ذکر شد توجهی نشده و اصلاحات جامعی که دربرگیرنده تمام این مسائل و حل این مشکلات باشد به انجام نرسیده است؟

دبیرکمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد:یقین بدانیم هر چه زمان می گذرد و در همین برنامۀ ششم توسعه و لایحۀ برنامۀ بودجه 96 چندین مورد بر 33 نوع عوارض گمرکی قبلی افزوده خواهد شد و با توجه به این قوانین، مستلزم به روز رسانى قوانین گمرکی خواهیم بود.

حسینی شاهرودی با بیان سؤال دیگر خود ،تصریح کرد: احساس می شود علی رغم زحماتی که مجموعۀ گمرک کشور متحمل شده، ایمان ما به کاری که آنها صورت می دهند و حمایت مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اقتصادی را به همراه دارد.

در نشست مشترک عصر سه شنبه (12 بهمن) با حضور نمایندگان عضو فراکسیون گمرک مجلس شورای اسلامی و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی، ضمن بازدید از سامانۀ جامع الکترونیکی جدید در گمرک، در این خصوص توضیح داده شد.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
ارسال دیدگاه
1 + 2 =
Loader
دیدگاه ها (0)
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.